Çocuğunuza Matematik Yeteneği Mi Kazandırmak İstiyorsunuz? O Halde Harekete Geçme Zamanı!ÇOCUKLARINIZA MATEMATİK YETENEĞİ Mİ KAZANDIRMAK İSTİYORSUNUZ? O HALDE, HAREKETE GEÇME ZAMANI!

Çocuklarda eğitime ne kadar erken başlanırsa, konuşma ve dil gelişiminden, motor becerilerine, okuma, yazma, öğrenme ve olumlu davranışlara kadar her alanda o kadar etkili bir gelişme kaydedilebilir! Eğitimci, terapist, doktor ve araştırmacılar, çocukların hangi alanlarda ekstra ilgi ve eğitime ihtiyaç duyduklarını belirlemek amacıyla çalışmalar yapmaktadırlar. Bu bağlamdaki bazı belirleyici eğitimler ilk bakışta alakasız görünebilir, örneğin çocukların motor becerilerine bakarak ekstra matematik eğitimine ihtiyaç duyup duymadıklarını belirlemek gibi!

MOTOR BECERİLERİ, ÇOCUĞUNUZUN MATEMATİK YETENEĞİNİN ÖNGÖSTERGESİ OLABİLİR

Norveç’te yapılan bir araştırma göstermiştir ki, yaşıtlarına göre daha zayıf motor becerilerine sahip çocukların matematik becerileri de daha zayıf olarak gözlenmektedir.
Bu nedenle eğitimcilerin erken yaşta bu bulguların farkında olarak çocukların ekstra ihtiyaçlarına cevap vermeleri çok önemlidir!
Dünyanın her yerinde çocukların kaba ve ince motor becerilerini geliştirmek amacıyla müzik ve fiziksel hareketlerden faydalanılmaktadır.

KINDERMUSIK programlarında bu bilince uygun bir şekilde, çocukları her alanda müzikle buluşturmaktayız!

(kaynak: www.kindermusik.com/mindsonmusic)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Çocuklarımıza Duygularını İfade Etmeyi Öğretelim

Çocuğunuza kitap tavsiyesi - Deniz Kıyısında